Line Up



Artists appearing on The Main Stage

Thursday 5th AugustThe SAS Band21.00 - 23.00
Nine Below Zero19.30 - 20.30
John Otway18.00 - 19.00
Kitty Macfarlane17.00 - 17.45
Friday 6th AugustShow of Hands21.30 - 23.00
Capercaillie19.45 - 21.00
Eddi Reader18.00 - 19.15
Talisk16.30 - 17.30
Gary Stewart’s Graceland15.00 - 16.15
Kathryn Roberts & Sean Lakeman13.45 - 14.30
Jackie Oates & John Spiers12.45 - 13.30
Alistair Russell12.00 - 12.30
Saturday 7th AugustDeacon Blue21.30 - 23.00
Van Morrison19.30 - 21.00
Nick Lowe18.00 - 19.00
Moya Brennan16.30 - 17.30
Martin Simpson15.00 - 16.00
The Young 'Uns14.00 - 14.45
Chris Wood13.00 - 13.45
Megson12.00 - 12.45
Sunday 8th AugustFairport Convention21.30 - 23.00
Lindisfarne20.00 - 21.00
The South18.30 - 19.30
Cregan & Co17.00 - 18.00
Duncan Chisholm15.30 - 16.30
Old Blind Dogs14.00 - 15.00
Merry Hell (Acoustic)13.00 - 13.45
Will Pound12.00 - 12.45

Artists appearing on The Big Top Stage

Thursday 5th AugustThe Peatbog Faeries22.00 - 23.00
Tidelines20.30 - 21.30
Tankus the Henge19.00 - 20.00
Tim Edey18.00 - 18.45
Rachel Croft17.00 - 17.45
Friday 6th AugustThe Dhol Foundation21.45 - 23.00
Manran20.00 - 21.15
Peat and Diesel18.30 - 19.30
CoCo and the Butterfields17.00 - 18.00
The Bar Steward Sons of Val Doonican15.30 - 16.30
Gadarene14.30 - 15.15
India Electric Co.13.30 - 14.15
Gerry Colvin12.30 - 13.15
Jon Benns12.00 - 12.20
Saturday 7th AugustSeth Lakeman21.45 - 23.00
Eliza Carthy & The Restitute Band20.00 - 21.00
Merry Hell18.00 - 19.15
The Dhol Foundation (DJ Set)16.30 - 17.30
Nick Parker15.00 - 16.00
Hattie Hatstar14.00 - 14.45
The Alistair Goodwin Band13.00 - 13.45
Chris Ricketts12.00 - 12.45
Sunday 8th AugustEdward II21.30 - 23.00
Skerryvore19.45 - 21.00
Stanley Jordan18.00 - 19.15
Beans on Toast16.30 - 17.30
Liam O’Maonlai & Peter O’Toole15.00 - 16.00
Goat Roper Rodeo Band14.00 - 14.45
Flutatious13.00 - 13.45
Jonny Moody12.00 - 12.45
Quay West Studios

Artists appearing in the 'Quay West Cave'

Thursday 5th AugustThe Honeybees22:00-23:00
Electric Eden21:00-21:40
Andy Comley 20:00-20:40
Dan O'Farrell & The Difference Engine 19:00-19:40
Max Avery 18:00-18:40
Friday 6th AugustJustin Capps and the Cavaliers 9:20-10:00
Megan Linford 8:25-9:05
TBC7:30-8:10
TBC6:35-7:15
Vincent Treacey 5:40-6:20
BREAK4:45-5:25
Mimi Ray 3:50-4:30
Fugitive Orchestra 3:10-3:40
St Vincent Music Department 2:30-3:00
St Vincent Music Department 1:50-2:20
The Targets1:10-1:40
The Fever12:30-1:00
Saturday 7th AugustSad Palace 9:30-10:00
TBC 8:30-9:15
Beau Curtis 7:30-8:15
TBC 6:35-7:15
Tara Flanagan 5:40-6:20
BREAK4:45-5:25
The Directors 3:50-4:30
Monster logic 3:10-3:40
Amar'e2:30-3:00
St Vincent Music Department 1:50-2:20
St Vincent Music Department 1:10-1:40
Sunday 8th AugustCourtiers 8:45-9:30
TBC7:45-8:30
Dirt Road Diary 6:50-7:30
The Alistair Goodwin Band 4:55-5:35
True Deceivers 4:10-4:40
Jackdaw Train 3:25-3:55
Shanty head 2:40-3:10
Gary O'Connor Band1:55-2:25
The Walkouts1:10-1:40
The Addiction 12:30-1:00

Artists appearing on the 'Acoustic Stage'

Thursday 5th AugustTBC8:40
Izzy Bews 7:40
Harrison Rhys6:40
Friday 6th AugustNick Tann 9:00
Katie-Louise Ball 8:00
Erin Newman 7:00
Scott Hodges 6:00
Rob Johnston 5:00
Charlie Rose4:00
Chloe Amelia 3:00
Punk Pixies 2:00
Across the Sea1:00
Southsea Community Choir10:30-11:30am
Saturday 7th AugustTom Davies 9:00
ROBES 8:00
Rose's Diary 7:00
Prairie Hearts6:00
Ashleigh Diffey 5:00
Ben Jones 4:00
Arin3:00
TBC2:00
Sarah Collins 1:00
Sunday 8th August-----------------------9:00
Raygo Bloom 8:00
Justin Capps 7:00
TBC6:00
Puffinboy 5:00
Wesley Bennett4:00
Novacain 3:00
Tropical Topic 2:00
Southsea Community Choir1:00
Southsea Community Choir10:30-11:30am

You can see the line up for all stages, and print your own itinerary on Clashfinder.